воскресенье, 27 марта 2016 г.

Цінова еластичність.Інтегрований урок з математики та економіки.


Тема уроку: Цінова еластичність.
Цілі уроку:
Навчальна: вивчення поняття еластичності попиту за ціною, цінові чинники, що впливають зміна еластичності, висновок формул і практичне застосування під час вирішення завдань.
Розвиваюча: розвиток уваги, пам'яті, промови, логічного мислення під час вирішення завдань, вміння аналізувати поведінка продавця за умов зміни й отримання виручки.
Виховна: виховання самостійності, колективізму, відповідальності, наукового ставлення до вирішення життєвих негараздів у умовах ринку.
Оснащення уроку:
1. Комплект формул.
2.Карточки-задания.
3. Інформація на стендах.
4. Презентація (формули, таблиця співвідношення ціни, і виручки, завдання).
Тип уроку: інтегрований.
Межпредметние зв'язку: математика, економіка.
Основні поняття вивчення: поняття цінової еластичності попиту й пропозиції, коефіцієнт еластичності, еластичний і нееластичний попит, зміна еластичності за наявності замінників, необхідних благ, співвідношення витрат у сімейному бюджеті Мінтрансу й часу.

Хід уроку
1. Організаційний момент. Повідомлення теми і цілі уроку.
2. Вивчення нового матеріалу:
Поняття еластичності попиту за ціною.
Чинники, що впливають зміна еластичності.
Рішення завдань.
3. Закріплення нового матеріалу. Перевірка засвоєння основних понять теми.
4. Домашнє завдання.
5. Підбиття підсумків уроку.
>План-конспект уроку.

1. Поняття еластичності попиту за ціною
На попередньому уроці ми встановили, що обсяг попиту товар перебуває у зворотної залежність від ціни. Припустимо, сталося підвищення цін молоко і “>Пепси-колу” вдвічі. Але величина попиту ці товари знизиться по-різному: від “>Пепси-коли” покупець швидше відмовиться, ніж від молока. Поведінка покупців за умов зниження або підвищення цін характеризується показником “цінова еластичність”.
Цінова еластичність – це ступінь зміни величини попиту товар за зміни ціни.
Значення коефіцієнта еластичності змінюється щодо одиниці:
ЯкщоЕр > 1, то попит товару еластичний, тобто. зміна величини попиту відбувається у більшою мірою, ніж зміну ціни. Покупець швидко реагує на незначне зниження або підвищення цін. Наприклад, підвищення ціни на ювелірні вироби змусить покупців відмовитися від предметів розкоші.
ЯкщоЕр < 1, то попит товару нееластичний, тобто. зміну ціни товару відбувається у більшою мірою, ніж величина попиту. Покупець слабко реагує на незначне зниження або підвищення цін. Наприклад, підвищення ціни собі на хліб не змусить покупців відмовитися що від цього життєво важливого продукту.
ЯкщоЕр = 1, то еластичність вважається одиничної, тобто. величина від попиту й ціна змінюються однаково.
Еластичність у різних точках кривою попиту проілюстрована на плакаті.
2.Неценовие чинники, що впливають зміна еластичності
Наявність замінників цього товару. Якщо є замінники, то попит еластичний (>мило-порошок, автобуси - тролейбуси). Якщо ні замінників – попит нееластичний (електроенергія).
Ступінь необхідності товару споживачам. Життєво важливі товари – попит нееластичний (продуктів харчування, житло). Предмети розкоші (прикраси, автомобілі) – попит еластичний.
Частка витрат товару для сімейного бюджету.Дешевие товари (сіль, сірники, мило) – попит нееластичний. Дорогі товари (меблі, телевізор) – попит еластичний.
Чинник часу. Попит в довгостроковому періоді еластичний,т.к. люди поступово знаходять замінникиподорожавшему товару. Попит, обмежений коротким проміжком часу, нееластичний (квіти до храмового свята8-ое Березня).
Інформація про еластичності чинееластичности попиту товар дуже важливий для продавця,т.к. від цього розмір виручки чи доходу продажів. Виручка підраховується множенням ціни за одиницю товару кількості проданого товару. Поведінка продавця можна проаналізувати під час вирішення практичних завдань.
3. Рішення завдань визначення коефіцієнта еластичності
Завдання №1. Співвідношення ціни, і величини попиту поставлено таблицею. Визначити коефіцієнт еластичності. Дати оцінку діям продавця.
Варіанти
Ціна за одиницю продукціїP
Обсяг продажівQd
Виручка
>P·Qd
Вихідний становище
50 крб. 
20 прим
1000 крб.
>Измененное становище
60 крб.
15 прим.
900 крб.
Рішення:
1,25>1
Висновок: Попит еластичний. Дія продавця не правильне,т.к. за умов еластичного попиту вигідніше поступатися ціною, а чи не підвищувати.


Варіанти
Ціна за одиницю продукціїP
Обсяг продажів
>Qd
Виручка
>P·Qd
Вихідний становище
40 крб
>20кг
800 крб
>Измененное становище
>45руб.
18 кг     
810 крб
Рішення:
0,8<1
Висновок: Попит нееластичний. Дія продавця правильне,т.к. за умов нееластичного попиту вигідніше здійснювати незначне підвищення цін.
>Сведем висновки, зроблені нами після цього рішення завдань в таблицю.
Якщо ціну і прибуток змінюються в протилежних напрямах, ми маємо товар еластичного попиту. Якщо прибуток і ціна змінюються щодо одного напрямі, то товар нееластичного попиту.
Тип еластичності
Зміна ціни
Зміна доходу
Взаємна зміна цін, і доходів
Попит еластичний
Зростання
Зниження
Зниження
Зростання
Протилежне
Попит нееластичний
Зростання
Зниження
Зростання
Зниження
Однакове
Одинична еластичність попиту
Зростання
Зниження
Без зміни
Зміна ціни впливає з доходу
Завдання №2. Співвідношення ціни товару і величини попиту поставлено функцієюQ=38-3p. Визначити коефіцієнт еластичності за ціни 5 карбованців і 7 рублів.
Дано: Рішення: Qd=38-3pEp  =>5р. Р =>7р.

Висновок: За ціни товару 5 рублів попит нееластичний. За ціни 7 рублів попит еластичний.
Завдання №3. Співвідношення ціни товару і величини попиту поставлено функцієюQd=21-5P. За якої ціні попит товару буденееластичним (Ер = 0,9) чи еластичним (Ер = 1,1).
>Дано: Рішення:
>Qd=21-5P  
  
 1) 0,9=  2) 1,1=
   >5P=0,9 (>21-5P)5P=1,1(21-5P)
>5P=18,9-4,5P5P= 23,1 –>5,5P
>9,5P=18,910,5P=23,1
>P=1,99P=2,2
Висновок. Попит еластичний за ціни товаруP=2,2 рубля, попит нееластичний за ціниP=1,99 рубля.
Питання закріплення нового матеріалу.
Навіщо продавцю необхідно враховувати показник еластичності?
У разі еластичного попиту вигідно знижувати або підвищувати їхню ціну?
У разі нееластичного попиту вигідно знижувати або підвищувати їхню ціну?
Це означає цінова еластичність попиту?
Який еластичність мають такі види товарів: бензин, легковики вітчизняних, вантажні автомобілі, легковики зарубіжного виробництва, комп'ютери, стільникові телефони.
Інтерес до пасажирів в маршрутних автобусах нееластичний. Що треба зробити, щоб задовольнити попит став еластичним?
Наведіть приклади товарів, попит куди обмежений коротким проміжком часу.
Продавець вирішує збільшити ціну на морозиво на 20%, у своїй передбачає, що міра продажів, знизиться на 40%. Чи виграє продавець в виручці?

Домашня робота. Кожному учневі видається картка з домашньою завданням, де три завдання як ті, які вирішували на уроці.

четверг, 24 марта 2016 г.

Обучаемся с Google

22-24 марта 2016 года в Одессе  по адресу Еврейская, 3 проходил семинар-тренинг, на котором представители Google ознакомили участников с информационно-образовательной средой учебного заведения средствами Google Apps for Education. Мероприятие походило для школ, принявших решение разворачивать Google Apps for Education. В ходе мероприятия помимо обучения инструментам Google участники ознакомились с новинками ІТ и педагогики, неформального образования. 
Ссылка сообщества:https://plus.google.com/communities/104432969346660912374
Информация очень интересная, а главное полезная для работы!!!




среда, 20 января 2016 г.

Треугольник Паскаля

Треугольником Паскаля называется бесконечная треугольная таблица, в которой на вершине и по боковым сторонам стоят единицы, каждое из остальных чисел равно сумме двух чисел, стоящих над ним в предшествующей строке.
 1
 1 1
 1 2 1
 1 3 3 1
 1 4 6 4 1
 1 51010 5 1
 1 6152015 6 1
 

                                          СВОЙСТВА ТРЕУГОЛЬНИКА ПАСКАЛЯ

  • Сумма чисел n-ной строки (отсчет ведется с нуля) треугольника Паскаля равна 2n. Действительно, при переходе от каждой строки к следующей сумма членов удваивается, а для нулевой строки она равна 20=1.
  • Все строки треугольника Паскаля симметричны. Потому что при переходе от каждой строки к следующей свойство симметричности сохраняется, а нулевая строка симметрична.
  • Каждое число в треугольнике Паскаля равно Cnk, где n — номер строки, k — номер (отсчет ведется с нуля) элемента в строке.
  • Каждое число треугольника Паскаля, уменьшенное на единицу, равно сумме всех чисел, заполняющих параллелограмм, ограниченный диагоналями, на пересечении которых находится этот элемент.
  • Вдоль диагоналей, параллельных сторонам треугольника, выстроены треугольные числа, тетраэдрические числа и т.д.

вторник, 15 декабря 2015 г.

15 грудня були проведені перші майстер-класи, уроки та пройшли захисти проектів за темами, які отримали учасники конкурсу.
14 грудня було  розпочато обласний тур Всеукраїнського конкурсу "Вчитель року-2016". Учасники конкурсу знайомились  членами жюрі, також було проведено жеребкування, яке визначало  наступність виступів учасників. Після цього учасники конкурсу пройшли тестування з психології, педагогіки та фахове тестування.

вторник, 8 декабря 2015 г.

Счастливый случай

Цели и задачи:
  • Развитие познавательного интереса;
  • Умения переносить знания в новые условия;
  • Формировать эмоционально — ценностное отношение учащихся к предмету, к процессу познания путём разнообразных методов и приёмов;
  • Развивать самостоятельность и ответственность ученика за результаты своей деятельности;
  • Воспитывать коммуникативные способности учащихся при работе в коллективе.

Структура урока:
  • Организация начала урока.
  • Выполнение учащимися предложенных заданий.
  • Подведение итогов урока.
  • Организационный момент.

Оборудование: компьютер, проектор, экраном, индивидуальная карта ответов.

Этапы игры:

1. Загадки.
  1. Четыре четырки, две растопырки, седьмой вертун, а сам ворчун.
  2. Назовите пять дней, не называя чисел (1; 2; 3…) и названия дней (понедельник, вторник, среда…).
  3. Есть у дерева, нет у водорослей, может быть у уравнения.
  4. Что можно приготовить, но нельзя съесть.
  5. Две головы, четыре уха, две спины, два брюха, шесть ног и один хвост.
  6. Какое колесо не крутится при правом развороте.
  7. Сколько месяцев в году имеют 28 дней.
  8. Назовите слово, в котором 40 гласных.
  9. Не лает, не кусается, а также называется.
  10. Мальчик упал с 4 ступенек и сломал ногу. Сколько ног сломает мальчик, если упадет с 40 ступенек.

2. Ребусы.
1. 2. 
3. 4. 
5. 

3. Антифразы.
  1. Безделье любителя пугает.
  2. 10; 9; 8; 7; 6 ушёл волк домой.
  3. Длинный бездарный брат.
  4. Всегда мышке голодуха.
  5. Быстрей стоишь ближе не станешь.

4. Математическая викторина.
  1. Назовите самое маленькое простое число:
      a) 0     b) 1     c) –1     d) 2
  2. Сколько всего ног имеют 2 жука, 3 паука, 2 ужа и 3 чижа?
      a) 36     b) 42     c) 48     d) 40
  3. Сколько треугольников на рисунке:



      a) 6     b) 9     c) 8     d) 7
  4. Какой угол описывает минутная стрелка за 5 минут:
      a) 60o     b) 30o     c) 45o     d) 90o
  5. Сколько вершин у куба?
      a) 6     b) 4     c) 8     d) 16
  6. Сотая часть числа, это:
      a) 1%     b) 1o     c) 1 мин.     d) 1/2
  7. На рисунке изображен куб с ребром 3 см.



    Из скольких кубиков с ребром 1 см он сложен?
      a) 9     b) 12     c) 18     d) 27
  8. Отыщи лишнее слово в списке (единица, которая не является единицей длины):
      a) фут     b) ладонь     c) миля     d) талант
  9. Какая часть квадрата закрашена?



      a) 1/4     b) 1/16     c) 1/32     d) 1/64
  10. Укажите дробь со знаменателем 9, которая больше 4/7, но меньше 5/7?
      a) 4/9     b) 5/9     c) 6/9     d) 7/9


Верные ответы:

1. Загадки.
  1. Собака
  2. Позавчера, вчера, сегодня, завтра, послезавтра.
  3. Корень
  4. Домашнее задание
  5. Всадник на лошади
  6. Запасное
  7. 12 (все)
  8. Сорока
  9. @
  10. Одну (т.к. одна нога уже сломана)

2. Ребусы.
  1. Треугольник
  2. Перемена
  3. Луч
  4. Отрезок
  5. Угол

3. Антифразы.
  1. Дело мастера боится
  2. 1, 2, 3, 4, 5 вышел зайчик погулять…
  3. Краткость сестра таланта.
  4. Не всё коту масленица.
  5. Тише едешь — дальше будешь.

4. Математическая викторина.
  1. Один (b)
  2. 42 (2 * 6 + 3 * 8 + 2 * 0 + 3 * 2 = 42) (d)
  3. 9 (b)
  4. 30o (c)
  5. 8 (c)
  6. 1% (a)
  7. 27 (d)
  8. ТАЛАНТ (b)
  9. 1/64 (d)
  10. 6/9 (c)